Konum: Haber ve bilgilendirme Outsource için 10 Önemli Neden

Outsource için 10 Önemli Neden

e-Posta Yazdır

bordro outsource anlaşması - Payroll in Turkey


  1. Yüksek operasyon ve işçilik maliyetleri, firmaların outsource 'u seçmelerinin asıl nedenleri arasında yer almaktadır. Uygun ve doğru şekilde uygulandığında firmanın gelirlerinde gözle görülür bir biçimde artış sağlar, tasarruf etmenize olanak tanır.
  2. Firmaların outsource’u ya da offshore’u seçmelerinin bir diğer nedeni zaman alan günlük işlemleri uzman firmalar tarafından yapılırken asıl işlerine odaklanabilmeleridir.
  3. Ayrıca outsource ve offshore firmaların global bilgi ve yetenek seviyesine ulaşmalarını böylelikle iş dünyasında üst sıralarda yer almalarını sağlar.
  4. Firmaların iç kaynaklarını diğer amaçları için daha etkin kullanımını sağlama outsource ve offshore’un tercih edilme sebeplerinden bir diğeridir.
  5. İç kaynakların yetersizliğinden dolayı, dünya çapındaki birçok firma elinde mevcut olmayan kaynaklara erişmek için  outsource ve offshore’u tercih etmektedir.
  6. Outsource çoğu zaman firmaların maliyetlerini azaltmalarını sağlar ve gerekli sermayelerini uygun bir biçimde kullanmalarında önemli rol oynar.
  7. Uzman firmalar belli başlı sorumluluklarınızı yüklenerek, sizi bu sorumluluklarınızın yönetimi ve kontrolünün zorluğundan kurtarır ve hiç zorlanmadan bunlardan faydalanmanıza imkan tanır.
  8. Outsorce ve özellikle offshore, firmaların risklerini azaltmalarında önemli bir yer teşkil etmektedir.
  9. Outsource’un işletme süreçlerinin yeniden tasarlanması ve bundan fayda sağlanılmasında katkısı büyüktür.
  10. Bazı firmalar outsource’u  ürün ve hizmeti yerinden alarak veya son kullanıcılara uygun bir şekilde  ulaştırarak, firmalarını büyütmek ve yeni pazarlara girmek için tercih etmektedir.